توقف 10 ثانیه ائی برای شروع استارت خودرو

شاید بارها شنیده باشید ایا لازم است قبل از استارت خودرو سوئیچ را به مدت 10ثانیه در حالت باز گذاشته و سپس نسبت به استارت خودرو اقدام نمائیم؟

به دلایل زیر پیشنهاد می گردد این نکته در مواقعی که خودرو سرد بوده و چند ساعتی از خاموش شدن موتور می گذرد رعایت گردد:

1-اگر دقت کنیم پس از بازکردن سوئیچ صدائی از پمپ بنزین شنیده می شود که نشاندهنده ارسال سوخت به سمت انژکتورها می باشد وپس از چند ثانیه این صدا قطع میگردد.این قطع شدن صدا نشاندهنده پرشدن  مسیرهای سوخت از بنزین ازپمپ به انژکتور است و فشار اولیه مناسبی برای پاشش سوخت توسط انژکتورها فراهم می گردد.در مواقعی که خودرو سرد است برای زود روشن شدن خودرو; استپر موتور دریچه گاز را بسته تا میزان بیشتری سوخت برای شروع احتراق مصرف گردد. که پر شدن مسیرهای سوخت و ایجاد یک فشار اولیه کمک به سزائی برای زود روشن شدن خودرو دارد.در اصطلاح موتور با تک استارت روشن شود.

2-در این چند ثانیه فرصتی به ECUخودرو خود داده تا کلیه مدارهاو قطعات برقی و سنسورها را چک کرده و از به وجود امدن errorدر سیستم خوداری نمائید.این خطاها در زمان تداخل چک کردن سیستم توسط ecuو استارت زدن خودرو احتمال به وجود امدن ان بیشتر است.

3-در این چند ثانیه راننده فرصت خواهد داشت که صفحه نشاندهنده امپرها را ببیند و در صورت معیوب بودن و روشن نشدن یکی از چراغهای اعلان خطر نسبت به رفع ایراد اقدام نمائید. چون تست سالم بودن این علائم توسط راننده فقط در زمانی که سوئیچ باز است و موتور استارت نخورده امکان پذیر است .

شاید دوستی بپرسد که من مورد فوق را رعایت نمی کنم و تا به حال هم با مشکلی مواجه نشده ام.اری هر روز قرار نیست اتفاقی بیافتد.این یک نکته پیشگیرانه است که در درازمدت تاثیر مثبت خود را خواهد گذاشت.وجود errorدر سیستم باعث بالارفتن مصرف سوخت-کاهش شتاب-بالارفتن مواد الاینده-و تاثیر منفی بر روی کلیه سنسورهای اصلی خواهد گذاشت.

/ 6 نظر / 196 بازدید
tashly

سلام. رگلاتور گاز را وقتي تست كردند كمي نشت داشت ومجبور ميشوم بعد از توقف دو ساعتي براي روشن كردن خودرو با بنزين چند بار استارت بزنم(البته قبل از خاموش كردن روي بنزين 2 دقيقه ميذارم بعد خاموش ميكنم).خواشمندم برايم توضيح دهيد 4 بار به نمايدگي رفتم اما درست نشد و ميگن به مرور حل مي شود. اعصاب برايم نمانده از دست اين ها.ممنونم

mohammad

علت کار کردن پمپ بنزین بعد از باز کردن سوییچ این است که زمان استارت زدن فشار ریل سوخت افت نکند . وقتی که سوییچ را باز می کنی و استارت نمی زنی ecu برای جلو گیری از خالی شدن باتری بعد از 10 ثانیه منفی پمپ رو قطع می کنه.

مسعود

ممنون از مطلالبه خوبتون. زیاد شدن لرزش موتور ماشین و کم شدن شتاب از چی میتونه باشه؟(405)

محمد

می خواستم از مطالب خوبتون تشکر کنم. نکاتی که درباره سیستم تعلیق خودرو گفتید نیز برام جالب بود. می خواستم نظرتون را درباره خودرو رانا بدونم؟ به نظر شما ارزش پیش خرید کردن را داره؟

امیر 1354

من یه مکمل ریستور موتور engine restore از اینترنت خریدم توان موتورم و افزایش داد . restore.blogfa.com

shoppinghome

با سپاس از شما بخاطر ارائه مطالب جالب و خواندنی .. بسیار عالی بود.. پیشنهاد میکنم به وبلاگ ما مراجعه کنید که در ارتباط با تعمیر خودرو و.. است شاید مورد پسند شما بود..http://tamirmashin.parsiblog.com